Perspektywy światła w sztuce / studenci University of the Arts London

Wystawa prac grupy międzynarodowych artystek, studentek kierunku Nauka i Sztuka na Londyńskim University of Arts: Central SaintMartins. Prezentowane prace skupiają się na różnych wizjach światła i różnych perspektywach z jakich można je postrzegać. Wystawa obejmuje instalacje, wideoarty, plakaty i sitodruki.

Swoje prace zaprezentują:

Lucy Chapman Interdyscyplinarna artystka i nauczycielka specjalizująca się w badaniu trudności w nauce. Ta dwoistość kształtuje jej praktykę artystyczną, w której bada napięcie między naukową obiektywnością a subiektywnie przeżywanym doświadczeniem. Jej prace opierają się na badaniach naukowych, ze szczególnym uwzględnieniem neuronauki i modeli chorób, a jej praktyka artystyczna obejmuje grafikę, rysunek, rzeźbę, audio i film.

Chinmayee Pradhan Jej prace są inspirowane skrzyżowaniem kultury i społeczeństwa, reprezentują codzienną gehennę w abstrakcji. Artystka bada ideę przestrzeni, to jak się zmienia i jak może być kształtowana, by umożliwiać różne interpretacje i dawać każdemu inną wartość.

Mahija Mandalika Transdyscyplinarna artystka i inżynierka. Zajmuje się fizyką kwantową i kosmologią. Jej inspiracją są także pisma literackie i filozoficzne, dzięki czemu w jej twórczości zaciera się podział między nauką, a science fiction.

Karolina Gliniewicz Eksperymentalna artystka, fotografka i reżyserka filmów krótkometrażowych. Jej prace w abstrakcyjny sposób eksplorują proste naukowe koncepty, które hipnotyzują i relaksują zarazem.

Nina Gonzalez-Park Jej interdyscyplinarne prace skierowane są w przyszłość. Skłaniają widzów do krytycznego myślenia o rysujących się wokół możliwościach i świecie, w którym żyjemy.

Sophie Bryer Zajmuje się tematyką relacji między sztuką a nauką poprzez ekspresję wizualną i interdyscyplinarne dzieła sztuki. Jej praktyka obejmuje krytyczną analizę i badania rzeczywistości przez pryzmat filozoficzny, od badań biologicznych po pytania metafizyczne.

Shivani Mathur Czy to, czego nie widać, jest silniejsze od tego, co widać? W swojej sztuce artystka eksploruje malutkie szczeliny, które przepuszczają światło – światło, które nas oślepia lub wskazuje drogę do powstania nowych paradygmatów. Nadaje również nowe życie wyrzuconym przedmiotom, od szkła i luster po skorupki jajek.